Toora portsjon PINHAS – Bamidbar (4 Moosese) 25:10-30:1 (29:40)

PRUUDI MIKVE

1

Siis ta läks alla ja kastis ennast seitse korda Jordanisse, jumalamehe sõna peale: tema ihu paranes pisikese poisi ihu sarnaseks ja ta sai puhtaks. 2 Kuningate 5:14

 

Shabbat shalom armsad:

 

Ma abiellusin 23. jaanuaril 1990. Meie abielu pidi kindlasti sõlmitama juudi rabi poolt, sest Iisraelis on see ainus ametlik viis kahe juudi/israeliidi vaheliseks abielu sõlmimiseks.

Minu messiaanlik kihlus oli plaanitud aprilli kuusse; kuid abiellumine “huppa all” (huppa all seistakse abielutõotuste andmisel. Huppa tuleb sõnast, mis tähendab varikatus, baldahhiin. Nelinurkne valge lina, mis algselt tähendas esimesel abieluööl kasutatud voodilina ning pidi tõestama, et pruut oli süütu. Tõlkija kommentaar) toimus sel jaanuarikuu päeval. Tegelikult oli see minu jaoks üks väga kiire päev. Dokumendid USA’st, mis pidid kinnitama, et Baruch (mu abikaasa) on vallaline ja israeliit, ei olnud meile veel üle antud. Pidime sõna otseses mõttes sõdima Jeruusalemma Pearabinaadi (ortodokssete juudi rabide kõrgeim ametkond) ametnikega, et nad nõutud dokumendid meile õigeaegselt edastaksid. Meid keelduti laulatamast Baruch’i kodulinnas, Judea kõrbes asuvas Maale Adumim linnas, sest nad avastasid, et me oleme messiaanlikud usklikud. Sünagoogidesse pandi üles plakatid, mis hoiatasid avalikkust meie eest. Lõpuks Jhvh avas ukse linnas, kus minu perekond elas, kuid me pidime ikkagi esitama dokumendid Pearabinaati. Jhvh oli mulle rääkinud et abielu sõlmimine peab toimuma 23. jaanuaril, aga see tundus võimatuna. Me olime täielikult bürokraatia hammasrataste vahel ning meil ei olnud piisavalt aega “pulmade ettevalmistusteks”. Kuni me dokumente ootasime põgenesin ma juuksurisse, et lasta vähemalt korralik soeng teha. Pärast seda higistamapanevat päeva ei jäänud mul enam aega isegi mitte dušši all käia, rääkimata MIKVE läbimisest, mis on kõigi Iisraeli pruutide jaoks kohustuslik veepesemise puhastus enne abiellumist.

 

Lõpuks, umbes kella viie paiku õhtul saime oma paberid korda. Pärast seda pidime veel sõitma Jeruusalemmast umbes tunni aja kaugusel asuvasse Raanana’sse, ning jõudma sinna enne kella kuute. 2Tavaliselt lahkus kohalik rabi kell kuus ja peale seda ei toimunud enam mingit laulatust. Tegelikult ei teadnud mitte keegi, et see päev pidi olema meie abiellumise päev.

 

“Tuulega tiibades lendasime” autoga Raanana’sse. Me jõudsime kohale täpselt kell kuus, kuid rabi oli juba lahkunud! Olime väga väsinud ja pettunud ning palusime, et sekretär kutsuks rabi tagasi. See tõrkuv ja porisev rabi tuli siiski tagasi ja nõustus abielu sõlmima! See oli juba iseenesest üks ime. Ma olin kurnatud ja stressis ning mu seekordne usk oli jõudnud viimse piirini. Me istusime rabi laua vastas ja ta küsis minult selle küsimuse: Ka sul on mikve tunnistus, mis kinnitab, et vastavalt Iisraeli seadustele ja Toorale oled läbinud veepesemise (mikve)?” Ma olin näost kahvatu ja hakkasin selgitama:

“Ei, sellepärast et…..” Ta ei lasknud mul MITTE MIDAGI selgitada! Minu EI oli piisav. Rabi lajatas rusikaga täiest jõust lauale ning ütles: “ABIELU SÕLMIMINE ON TÜHISTATUD.” Ma ei suutnud midagi öelda, palvetasin vaid vaikselt: “Isa, see on Sinu kord nüüd sekkuda, ma olen teinud kõik, mida suutsin….” Siis toimus rabi näos muutus, karmist pehmeks ja kaastundlikuks ning ta küsis minult: Kui ma kinnitan teie abielu, kas sa siis lähed otsekohe mikvesse ja EI PUUDUTA oma abikaasat enne, kui on täidetud täieliku mikve puhastuse nõuded?” Ma tõotasin talle, et ma teen seda kogu südamest ja seda kinnitas ka minu abikaasa. Me ei puuduta teineteist, me isegi ei hoia käest kinni enne, kui pruut on puhastatud ja pühitsetud ning eraldatud vastavalt Toorale. Me hingasime kergendatult. Meie Taevane Isa, kes on ka “kosjasobitaja”, sekkus ka selles olukorras!

 

Kohe pärast abielutõotuste andmist huppa all, viisime rabi oma autoga koju ja seal “visati” mind täielikku KODU MIKVESSE. Mind võeti rabi kodus vastu nagu KUNINGANNAT ja rabi koja naised teenisid mind. “Nad hüüdsid, pruut, pruut on saabunud.”

Nad hakkasid mind mikveks ette valmistama, tehes seda täieliku entusiasmi ja rõõmuga. Tundsin end justkui oleksin taevas. Mul oli raske päev seljataga ja see abi, hoolitsus ja kohtlemine, et saaksin puhastatud Elohimi (Jumal) ja inimeste silmis, oli ütlemata teretulnud. Ma tervitasin seda puhastusvett ja kümblemist! Rabi koja naised aitasid mind lahti riietamisel ja lõpuks olin ma täiesti paljas. Nad jagasid mulle samuti juhiseid: pidin maha pesema kogu meigi, eemaldama ehted ja küünelaki. Nad lõikasid mu küüned nii lühikesks, nagu nad pole kunagi varem olnud, selleks, et mitte KÜBETKI MUSTUST ei poeks nende alla peitu. Mu juustele valati korralik kogus šampooni, mu kõrvu puhastati piinliku täpsusega. Mul ei tohtinud olla menstruatsiooni ega mingit muud ebapuhtust.

Midagi ei tohtinud jääda minu ihu ja puhastusvee (mikve) vahele. Need veed saavad olla üksnes taevase vihma kogunenud veed (järv, tiik) või loodusliku voolava veekogu veed (jõgi, meri, ookean), mitte inimeste tehtud “töödeldud veed” (torudest tuleva veega täidetud bassein, ujula, vann.)

 

3Mikve (kastmise) läbiviimise eest vastutavad naised vaatasid minu mikve “üle”, et kõik ikka õigesti läheks. Pidin end 7 korda täielikult vee alla kastma. Seejuures pidid isegi mu peopesad olema AVATUD ja sõrmed harali, et vesi pääseks ligi IGASSE NURKA minu ihus. Kastmine pidi olema täielik. Mitte ühtegi minu ihu osa ei tohtinud paista sel ajal, kui ma vee alla läksin. Isegi mitte juuksetutti ei tohtinud näha! Ehhad, štaim, šaloš… üks, kaks, kolm, neli, viis, kuus, ŠEVA-seitse! Ma sain sellega hakkama. Kui ma pärast seitsmekordset kastmist veest tõusin, siis võeti mind vastu traditsioonilise tervitusega MAZEL TOV (palju õnne)! Ma olin ametlikult tunnistatud PUHTAKS ning valmis saama ÜHEKS oma abikaasaga. Ma ei suuda kirjeldada seda elevuse ja vabaduse tunnet, mida kogesin. Ma tundsin end puhta, väikese ja süütu lapsena, kes pole kunagi pattu teinud ja veelgi rohkem naisena, kui kunagi varem. Ma särasin ja õhetasin!

 

Pärast dušši ma riietusin ja need imelised naised hoolitsesid mu eest, ise samas naeru kihistades, sest nad teadsid, et mu abikaasa ootab kärsitult väljas. Ma ei vajanud enam mingit kosmeetikat ja mu juuksed olid märjad. Ma nägin välja särav ja täielikult uuendatud! Naised võtsid mu parema ja vasaku käe alt kinni ning justkui pruudi ihukaitsjad saatsid nad mind autoni, kus mu värskelt laulatatud abikaasa ootas. Meie abielu oli alles algamas.

 

*******

4Mu armsad sõbrad: MIKVE läbimine on otsustav selleks, kas pulmad toimuvad või ei. Iisraeli, juuda suguharust peigmehega abielluvad ainult need, kes tahavad täielikult puhastatud saada. J’shua on ja saab igavesti olema peigmees juuda suguharust. Ning ainus viis PRUUDIKS saada ja tõeliselt ABIELLUDA on läbi täieliku puhastuse! Mitte ainult väliste asjade ja riiete eemaldamine (nagu paganlikud pühad, paganlikud nimed ja kõik halvad “harjumused”), vaid kus iganes meie vaimus, hinges ja ihus peita püüdva IGASUGUSE MUSTUSE ära hoidmine. Kõik Iisraeli pruudid peavad läbima mikve eest vastutavate naiste “ülevaatuse”. Nii nagu vaadati mind üle, et mu küüned oleks piisavalt lühikeseks lõigatud, et mul ei oleks parasjagu menstruatsiooni, et mu kõrvad oleksid puhtad. Püha Vaim on see, kes enne pulmi Messia pruudi üle vaatab ja Ruahh (vaim) on heebrea keeles naissoost. Tegelikult kasutab Ruahh lõpuajal palju naisi, et nad aitaksid pruuti üle vaadata, puhastada ja pulmadeks valmistuda. Tegelikult saavad ainult naised pruuti ette valmistada. TÕELINE PRUUT laseb end üle vaadata, ega tunne end seejuures alandatuna või halvustatuna.   

Mina tundsin ennast väga austatuna ja usun, et need, kes tõeliselt kuuluvad Messia pruudi hulka, tunnevad end samuti pigem austatu ja priviligeerituna! Pulma ei saa olla ilma MIKVE’ta. Kogu ekklesia peab saama kastetud Tema Sõna Toora Tõe vetesse, mis pesevad väga põhjalikult ära kogu ebapuhtuse ja siis on ta valmis!

 

“Et teda pühitseda, pestes puhtaks veepesemisega sõna sees, ja seada enese ette kogudus austatuna, nii et tal ei oleks laiku ega kortsu ega muud sellesarnast, vaid et ta oleks püha ja laitmatu.” Efeslastele 5:26-27

 

See on kutse TÕELISELE PRUUDILE siseneda lõpuaja MIKVESSE ja pulmade ettevalmistustesse. See on MAP REVOLUTSIOON.

 

Sinu Iisraeli sõbrad ja mentorid

 

Peapiiskop Dominiquae & rabi Baruch Bierman

“Siioni pärast ma ei vaiki.” Jesaja 62:1

 

“Ilma pühaduseta ei saa ükski Jhvh’d näha.” Heebrealastele 12:14

 

ÜHINE MEIE SELLE AASTA SUKKOT REISIGA, ET VALMISTUDA PEATSELT SAABUVATEKS PULMADEKS!