Toora portsjon NITZAVIM – Devarim (5 Moosese) 29:9(10)-30:20

EILATI PALVETORNI AJASTU (2009-2016) LÕPP. 1 OSA
5777. a TROMPETITE PÜHA ERIVÄLJAANNE

the-eilat-prayer-tower

Ja sel päeval te ütlete: “Tänage JHVH-d, kuulutage tema nime, tehke teatavaks rahvaste seas tema teod, tunnistage, et tema nimi on kõrge!” Jesaja 12:4

 

Shabbat shalom armsad!

 

Selle kirja teema on pikem, kui tavaliselt, sest see on AJALOOLINE! Paljudele teist, kes neid kirju loevad, kuid ei ole käinud Eilati palvetornis, võib see algselt tunduda kauge ja ebaoluline. Kuid kui loete neid tunnistusi, siis ma usun, et see avab teile sügavama pildi sellest paigast. Eilati palvetorn on olnud Kad-Esh MAP Teenistuse koduks seitsme väga intensiivse ja sündmusterohke aasta jooksul. Käesoleva juubeliaasta lõppemisega vahetab Eilati palvetorn omanikku ja keegi teine jätkab sellega, millega meie 7 aastat tagasi alustasime. Ei ole võimalik teha lühikokkuvõtet kõigist neist 7 aasta jooksul toimunud asjadest. Minu südamest ja elust jäi osa sinna ning kui Jhvh ei oleks mind ja rabi Baruchi kutsunud uuele misjonipõllule Ameerikasse, siis võib-olla oleksime selles paigas “vanaks saanud” ja elanud oma maapealse elu lõpuni.

 

Seal Eilati palvetornis salvestasime oma tuntud GRM piiblikooli, mis õpetab naasmist heebrea juurte juurde ning vabanemist asendusteoloogiast. Minu armastatud poeg Juval sai seal taastatud vaimsetest häiretest ning juhitud päästele J’shuas ja kastmisele imelises Punases meres! Mitmed inimesed erinevatest rahvastest kutsusid Eilati palvetorni oma koduks ning eriliselt Soome, Norra ja Eesti pojad ja tütred usus. Kui Jah (Jumal, Elohim) kutsub meid edasi liikuma, siis peame koheselt kuuletuma ja mitte tagasi vaatama! Selle asemel peame hoopis MEELDE TULETAMA Tema suuri tegusid ja andma Temale kogu au. Meeles pidamine aitab meil samuti korralikult hüvasti jätta või öelda taaskohtumiseni.

Meie sooviks on, et Avatud Taevas, mis me endast läbi regulaarste palve-, ohvri- ja ülistusteenistuste maha jätsime, võiks endiselt olla seal ning samade pidevate ülistuse ja palvete läbi kanduda edasi PÜHADUSE, armastuse ja tõe Vaimus. Kogu Eilat, taksojuhid ja meie Iisraeli naabrid teadsid palvetorni regulaarsetest vaimsetest teenistustest ning see sai üheks Eilati linna tunnustest ja valgusttoovatest tähistest.

 

 

EILATI PALVETORNI TUNNISTUSED

 

Ta muutis mind, kes ma olin häbelik, hirmunud ja ebakindel
2013 septembris Sukkoti reisi ajal olin ma tõlgiks ühele rühmale Kolumbiast. See oli esimene kord kui astusin Eilati palvetorni. Ma teadsin, et midagi üleloomulikku ootas mind seal ja ma ei pidanud pettuma. Sõitsin Iisraeli ainult kaheks nädalaks, aga jäin sinna kolmeks kuuks!

2Igahommikuste ja õhtuste palveosaduste kaudu sain ma väga õnnistud, ühinedes palves koos armsate inimestega: piiskop Dominiquae, rabi Baruch ja palvetorni meeskond. 2014 ja 2015 aastatel avanes mul taas võimalus sinna minna. Jah (JHVH, Elohim) ilmutas end mulle imeliselt läbi unenägude ja palvete. Ta muutis minu häbelikku, kartlikku ja ebakindlat loomust ning õpetas kuidas sellega toime tulla Tema Sõna kaudu ning alistada oma elu täielikult Jah-le’.

 

Iga jom rishoni (pühapäev) öiste palvevahikordade ajal palvetorni katusel kogesin Tema ligiolu nagu ei kunagi varem. Punase mere ja Edomi mägede hingematvalt kaunis vaade on jäänud hindamatute kogemustena minu südamesse.

 

Ma olen tänulik Dominiquaele ja Baruchile nende võimaluste eest ning jään Elati palvetorni kandma oma südames kuniks J’shua kutsub mind Tema juurde.

 

Uru Eilat, Adonai Eloheinu!

–Betty Adame, Mehhiko

 

Ma sain tervendatud ja vabastatud

 

Kolm aastat tagasi läksin Kad-Esh MAP konverentsile Soomes ja see muutis täielikult mu elu. Ma olin 7 aastat psüühiliste ja vaimsete häiretega ja esmakordselt oma elus parandasin ma sel konverentsil meelt kogu südamest ja tunnistasin oma valesti elatud elu patte. Sellega sai alguse mu tervenemise protsess, mis paar kuud hiljem viis mind Eilati palvetorni.

 

Olin murtud ja meeleheitel. Mul jätkus raha ainult üheks nädalaks Eilati hostelis viibimiseks ja siis polnud mul enam midagi. Käisin palvetornis ülistus-vahikordadel ning palusin imet, mis võimaldaks mul jääda ja täielikult taastuda. Teadsin, et J’shua saatis mind Iisraeli ja ma panin kogu oma lootuse Temale. Jätkasin J’shua poole hüüdmist: “Ma ei sure, vaid saan kuulutama Adonai väelisi tegusid!” Ime sündiski ja ma sain jääda palvetorni. Esimesed kuud magasin elutoa diivanil, vahetult seinal rippuva suure pildi all, millel oli kujutatud Lepingulaegas. Ma alustasin õpingutega GRM piiblikoolis ja hiljem hakkasin tornis vabatahtlikuna teenima, mis võimaldas mul kauemaks jääda.

 

See aeg Eilatis muutis mu elu täielikult. Sain tervendatud ja vabastatud ning olin võimeline alustama teiste teenimist. See on ime inimese jaoks, kelle aastad on olnud täidetud tohutute hirmude, ängistuse ja pideva ravimite võtmisega, et suuta ilma rahustiteta üldse kellegagi normaalselt suhelda, rääkimata korrapärase töö tegemisest.

3Samuti sai seal taastatud üks kutse ja and, mille Jah juba väikese tüdrukuna mu sisse oli pannud. Olen täna enam kui tänulik võimaluse eest olla osa Kad-Esh MAP Teenistusest, sellest samast teenistusest, mille kaudu ma sain päästetud ja milles ma teenin täisajaga.

 

Eilati palvetorn oli minu jaoks nagu J’shua kodu, mis tõi pääste, vabastuse ja tervenemise. Mulle meeldis väga viibida palvetorni katusel ning vaadata mägesid ja merd. Ei ole olemas sõnu, millega suudaksin kirjeldada seda shalomi, mida kogesin Eilatis, Negevis ja kogu Iisraelis, mis on ja jääb igavesti minu koduks.

 

Ma palun, et kõik seal toodud palved, kogu armastus, kõik lahingud ja ohvrid jäävad mõjutama Eilatit ja Negevit ning panevad kõrbe õitsema täielikuks tunnistuseks Tema Sõnale, vastavalt Obadja 1:20b ja Jesaja 35:10:

 

Ja Iisraeli laste vangiviidud vägi, kes on Sefaradis, pärivad Negevi linnad.

Obadja 1:20b

 

Ja Jehoova lunastatud pöörduvad tagasi ning tulevad Siionisse hõisates! Nende pea kohal on igavene rõõm: rõõmustus ja rõõm valdavad neid, aga kurbus ja ohkamine põgenevad ära!”

Jesaja 35:10

Ester K, Soome

 

Tornis ei väsinud ma kunagi

Minu 100-nda reisi ajal Iisralisse pidin ma teatud aja palvetornis üksi olema. Seal oli pärast Sukkoti reisi vaja palju koristada ja ma kogesin imet: Mina, kellele koristamine eriti ei meeldi, hakkasin seda hämmastava entusiasmiga tegema.

 

Kodus väsitab mind juba ainuüksi mõte tolmu pühkimisest ja kuskile lae alla ronimisest. Kuid palvetornis ei väsitanud mind ka tegelik koristamine ja tolmupühkimine, pesin isegi rõdupõranda ja ronisin üles- alla muudelt asjadelt tolmu pühkima. Usun, et see võidmine, mis mu üle tuli, oli teatud mõttes prohvetlik “lõpu tähis”, isegi kui mul tol korral sellist mõtet pähe ei tulnud. Sel teatud korral nautisin ma eriliselt palvetornis üksi olemist JHVH ligiolus ja vaikuses.

 

Mu viimane Eilati palvetorni külastus oli koos sõbranna Eijaga. Siis toimis palvetorn juba kui hostel või külalistemaja. Eija oli nii vaimustatud, et sai koos teise sõbranna Rajaliisaga torni rõdupõrandat pesta. Ma vaatasin neid mõnda aega, aga siis läksin välja tänavale ja istusin ühele pingile. Palvetasin ja äkki tuli mu südamesse teadmine, et see oli mu hüvastijätt palvetorniga.

4Pärast seda olen käinud Eilatis veel kolm korda, aga mitte enam tornis. Mul oli üks Jhvh ülesanne täita Corinne hostelis, kus ma samuti aastaid olen peatunud. Hosteli omaniku naine, Corinne, oli huvitatud JHVH Kuningriigi evengeeliumist ja ma andsin talle ühe Dominiquae raamatu lugeda ning sain vastu kallistused ja musi mõlemale põsele.

 

Ma tunnen, et palvetorni aeg on minevikku jäänud, aga mu mission Eilatis- teha juudid kadedaks, ei ole veel läbi. Soovin, et mul oleks rohkem heebreakeelseid raamatuid “Yes” (“Jah”, mis on ühe Dominiquae Biermani päästekogemuse tunnistust sisaldava raamatu nimi), mida jagada. Mitmetes Eilati kauplustes, kohvikutes olen ma seda raamatut jaganud ning alati on mind kohalikud juudid tänanud ja kallistanud ja ma olen saanud nendega rääkida võitud inglise keeles, mis on samuti üks suur ime!

 

Ma palvetan, et palvetornile leiduks vääriline ostja ja selle eest saadud rahad saaksid vabastatud nendeks uuteks asjadeks, mis on praegu Ruahh HaKodeshi (Püha vaimu) südames.

 

Tänades “torni ajastu” eest,

Apostel Saara

 

Puudutades taevast!

 

Ma mäletan, kuidas ma olin palves Torni katusel ja tundsin, et ma oleks justkui puudutanud taevast. Võisin JAH-ga suhelda täiesti vabalt. Ma pole kunagi varem tundnud palves olles nii tugevalt Tema ligiolu.

Ingrid, Ameerika Ühendriigid

 

Religioossus kadus ja Isa-tütrevaheline suhe sai rajatud selle asemele

 

Ma teenisin 3 kuud vabatahtlikuna imeilusa Eilati palvetornis 2015. aasta suvel. See aeg oli kasvamise ja õppimise aeg.

Õppisin seda, kui palju ma oma suhtumisi pean muutma, teisi austama ja elama andeksandmises. Palve ja ülistusvahikordade kaudu sain teada, kui olulised relvad on Sõna lugemine ja kuulutamine (kaasaarvatud õppimine GRM piiblikoolis!) ning ülistus. Ilma nende relvadeta inimene vaid vireleb selle asemel, et täisväärtuslikult elada ja edasi liikuda.

Minu isiklik vahekord J`shuaga tugevnes, kui õppisin rohkem tundma, kes olen mina Temas. Selle suhte sügavamaks muutudes kadus religioossus, mille asemel tuli Isa-tütre vaheline suhe.

Mu kasvamise teekond selles suhtes jätkub endiselt! Päev-päevalt selle suhte tugevnedes tunnetan sisemist tervenemist ja vabastust. Ehkki päevad olid täis toimetusi ja töid, teadsin ma, et Jhvh õnnistab neid, kes õnnistavad Iisraeli rahvast ja maad-Tema silmatera. See õnnistus ulatus ka mulle lähedal olevate inimesteni.

5Palvetornis viibimise esimestel nädalatel  kirjutasin:

 “Ma värisen Sinu Sõna ees.

Ma tahan kinni hoida Sinu tsit-tsit`ist (kuuehõlmast), andesta mulle mu hirm, spekulatsioonid ja vabandused.

Otsustan Sind usaldada, järgida ja saada Sinu pruudiks.”

Sofia, Soome

 

 

 

Ilma vaimsete juhtide ja ajata palvetornis, poleks me saavutanud Jah tahet muusikavallas.

 

Olen tundnud Jumalat juba nii mõnedki aastad, kuid nüüd ma hakkasin mõtlema, et miks olen end tundnud nii halvasti peaaegu igas koguduses või jumalateenistusel, kus olen osalenud. Ma ütlesin Elohimile: “Mu vaim hüüab ja küsib, et kas on veel midagi või see ongi kõik? Inimestel pole kõik korras ja nad ei austa Sinu Sõna. Nad elavad oma õpetuste järgi, mis rajanevad vaid mõnel Piibli kirjakohal ja nad isegi laimavad Sind. Tundub, et nad peavad end ohvriteks, elades jätkuvalt patus, just nii nagu ma ise seda tegin enne Sinu tundmist.”

 

Otsisin meeleheitlikult kogudust ja ilma mõttekaaslasteta olin ma üksik ja kadunud. Ma ei saanud minna kogudusse, mis oleks mind maailma tagasi tõmmanud: vaimsete probleemide, sassis suhete, alkoholi jms juurde. JHVH oli mind juba päästnud ja puhastanud kõigest sellest. Teadsin, et ma sureksin, kui pöörduksin tagasi nendele teedele.

 

Vastus tuligi peatselt. Piiskop Dominiquae ja rabi Baruch Bierman olid tulemas Helsingisse konverentsi pidama. Jhvh ütles mulle selle konverentsi ajal: “sellesama pärast olen ma sind hoidnud valedest ja kurjusest. On aeg tulla tõe allikate juurde. On aeg tõdeda, et J’shua on juut, mõista Elohimi tõelist identiteeti ning Vana ja Uue Lepingu tõelist tähendust.”

 

Ma ei saanud veel lõplikult aru kogu õpetusest, kuid ma võtsin selle vastu lapseliku rõõmuga. Kuulasin innustunult; süda ja meeled avatud, vastu võttes nende võimsat tõe-kuulutust. Ma olin võlutud, tänades Abba (Taevast Isa) ja seejärel registreerisin end otsejoones 2013. a Piiblikool ratastel tuurile.

 

Piiblikool ratastel tuuri ajal sain ma puhastatud valedest, vaenlase doktriinidest ja asendusteoloogiast. Õpetus oli väga sügav, võitud ja puhas! Mu arusaamine Jumalast muutus tõepäraseks. Jordani jões kastmise läbi jätsin ma maha kõik vana ja võtsin vastu uue.  Piibel muutus väga reaalseks, kui kuulasin seda paigus, kus kõik tegelikult toimus.

6Soome naasmisel taastusid mu suhted vanematega. Ma alustasin õpinguid GRM piiblikoolis, mis avas mu silmad veel enam Tõele.
2015 kevadel sain ma kutse tulla vabatahtlikuks Eilati palvetorni. Pidasin end ebapädevaks nii suure ülesande jaoks, kuid Elohim võttis ära kõik hirmud ja valed ning täitis mu meeled oma mõtetega. Ma loobusin ise ponnistamast ja alandusin tegema seda, mida Jah igapäevaselt kutsus tegema. Tundsin tohutut tänutunnet Jah vastu, kest andis mulle nii vaimse kodu kui ka vaimse ema (peapiiskop Dominiquae) ja isa (rabi Baruch). Neil oli võidmine ja tarkus juhtimaks meie meeskonda Iisraelis vaatamata sellele, et nad ise samal ajal viibisid kaugel eemal Ameerikas.
Meie igapäevased palved ja kuulutused said väga elavaks. GRM Piiblikoolis õppimine tugevdas ja juhatas meid sisse uude hooaega Jhve’ga. Kogu meeskond ja mina kaasarvatud, kasvasime Jhvh’s jõudsalt. Ma tundsin nagu ma oleks mind raskest koormast vabastatud. Õppisin vabanema kõigest ja lootma Tema peale ilma uhkuse, hirmu või ohvrimentaliteedita.

 

Viimased 2 aastat olime me sõbrannaga (kes oli samuti palvetornis vabatahtlikuna) tundnud, et me oleme kutsutud ülistusteenistusse, kuid see oli nagu kuskile kinni jäänud. Nüüd olime tõelises koolis, kus ülistust juhtides kõrvaldas Püha Vaim kõik meie enda pingutused.

 

Tänasel päeval on Ta andnud meile rõõmu ja laule Tema auks ja kiituseks. HaleluJah! Meie kutsumine saab tõeks! Ilma vaimsete juhtideta ja palvetorni ajata, poleks me võibolla jõudnudki Jhvh tahteni muusikavallas.

 

Mul puuduvad sõnad väljendamaks tänu, mda ma tunnen JHVH vastu! Mu elu pole kunagi enam endine. Nüüd ei ela enam mina, vaid Messia minu sees. Ma olen vastu võtnud lapsemeelse usu. Ma õpin ikka veel GRM piiblikoolis, aga mu elu on radikaalselt muutunud. Ei ole enam mingit teed tagasi vana juurde.

 

Sel päeval sa ütled:“Ma tänan sind, JHVH! Sa olid küll vihane minule, aga Su viha pöördus ja Sa trööstisid mind.

“Vaata, Elohim on mu pääste. Ma olen julge ega karda,

Sest JHVH Elohim on mu tugevus ja kiituslaul ja Tema on minu päästja.” Te ammutate rõõmuga vett päästeallikaist!

 Ja sel päeval te ütlete:“Tänage JHVH-d, kuulutage Tema nime, Tehke teatavaks rahvaste seas Tema teod; tunnistage, et Tema nimi on kõrge!.” Ülistage (lauludega) JHVH-d, sest Tema on teinud suuri asju; saagu see teatavaks kogu maal (maakeral). Hõiska ja rõkata rõõmust, Oo Siioni elanik, sest Iisraeli Püha on Teie keskel suur.  (Jesaja 12)

Kaisa, Soome

 

Jätkub…

 

Tunnistustel ei tule lõppu, sest ei näi lõppu olevat inimestel, kes on käinud palvetornis! Ülaltoodud tunnistused on vähesed, kuid väga tähendusrikkad. Ma võin öelda vaid seda, et Iisraeli Elohim leidis puhke- ja peatuspaiga Eilatis ajavahemikul 2009-2016 ja selleks oli Eilati palvetorn. Üle kõige palvetan ma aga selle pärast, et igaüks meist oleks Tema puhkepaigaks igavesti!

 

Shalom Eilati palvetornile ja kõigile võrratutele Kõigekõrgema poegadele ja tütardele, kes austasid meid oma kohalviibimise ja ustava teenimisega! Rabil ja minul on igavene armastuse võlg kõigi teie ees ja me kanname teid oma südames kuhu iganes me ka läheme!

 

ÕNNISTATUD TROMPETITE PÜHA 5777 KÕIGILE!

See on avapauk uuele imelisele algusele !

 

9Sinu mentorid ja sõbrad Iisraelis

Peapiiskop Dominiquae ja rabi Baruch Bierman

 

Siioni pärast ma ei vaiki. Jesaja 62:1