Toora portsjon MISHPATIM – Shemot (2 Moosese) 21:1-24:18

“Kes mind puudutas?” küsis Jeshua. Luuka 8:45

Shabbat shalom armsad:

Olles endiselt hüüdmas ja palumas ÄRKAMIST, siis on üks asjaolu, millel ärkamised seisavad või mille puudumisel langevad ja selleks on küsimus: KES TÕELISELT PUUDUTAB ISAND J’SHUAT (Jeesus, tõlkija märge)? Nii paljud inimesed nõuavad Teda taga, Tema ligiolu, Tema väge ja mida iganes veel, aga miks tundub ärkamine olevat siiski nii kaugel? Ärkamise all pean ma silmas aukartust sisendavat Elohimi (Jumal) sekkumist, mis raputab tervet ühiskonda ja muudab/transformeerib selle Püha Kuningriigi ühiskonnaks. Selleks võib olla linn, selleks võib olla rahvas, organisatsioon, kogudus, perekond, grupp inimesi, üks mees või naine. Mõned näidetest, mis kohe meenuvad on Korneelius, Niineve kuningas, Hanna ja kuninganna Ester. Kõik nad PUUDUTASID JHV’ed selliselt, et Ta vabastas Tema üleloomuliku loomuse ja soosingu, kui vastuse nende palvetele, mis ületas kaugelt inimese kujutlusvõime. Kuid mis on selle SALADUS?

On üks lugu, mis illustreerib seda saladust rohkem kui teised lood ja selleks on loomulikult veritõbise naise lugu. See on üks neist lugudest, mis mind isiklikult on alati puudutanud.

Üks nõrk, kõrvale tõrjutud, abitu naine suutis võita tuhandetest “fännidest” ümbritsetud” õpetaja J’shua tähelepanu. Mis selle põhjustas? Mis suutis tuua esile grandioosse ime, et taastada selle naise vaimu, hinge ja ihu ning mõjutab meid kuni tänase päevani?

CrowdingJa J’shua küsis: „Kes puudutas mind?” Aga kui kõik eitasid, ütles Peetrus: „Õpetaja, rahvahulgad lausa tungivad su peale ja rõhuvad sind.” Aga J’shua ütles: „Keegi puudutas mind, sest ma tundsin väge enesest välja minevat.” Luuka 8:45,46

Enamus inimesi tunglevad J’shua ümber ja suruvad peale, aga nad ei puuduta Teda. Paljudel on endiselt liiga tugev enesealalhoiuinstinkt ja nad tahavad Teda “korraks puudutada”, kuid samas jätkata endist enesekeskset elu, mis on täis hirme riskide võtmise ees. Sel naisel ei olnud enam mingit enesealalhoidu alles ning ta mitte ei tahtnud, vaid vajas puudutust Tema poolt, ta vajas “kogu kupatust”!

Ja te otsite mind ja leiate minu, kui te nõuate mind kõigest oma südamest. Ja ma lasen teil mind leida, ütleb Issand, ja ma pööran teie vangipõlve ning kogun teid kõigi rahvaste seast ja kõigist paigust, kuhu ma teid olen tõuganud, ütleb Jhvh, ja toon teid tagasi paika, kust ma lasksin teid vangi viia. Jeremija 29:13, 14

WomanVaadakem seda naise peale lähemalt. Ta oli murtud, laostunud ja hüljatud ühiskonna poolt, sest Toora seadused ei lubanud voolusega naistel (ka meestel) ühiskondlikus elus osaleda (3 Moosese 15:19,20). Ta võis olla abielus, aga tema mees ei saanud teda PUUDUTADA. Võimalik, et ta oli kaotanud ka mehe, sest enamus mehi ei oota nii kaua. Inimesed olid temast väsinud ja ei pööranud enam talle tähelepanu, kuna ta oli olnud haige nii pikka aega ega näidanud paranemise märke. Võimalik, et paljud pöördusid temast ära, arvates, et sellise pikaajalise haiguse taga on mingi kohutav patt. Igaüks teadis, kes ta on, sest selles ühiskonnas ei jäänud midagi peidetuks. Selle 12 aastat kestnud veretõve tagajärjel, pealegi ilma vitamiinide ja mineraalide lisanditeta oli tal arvatavasti ohtlik kehvveresus, mis tähendas, et ta oli lootuselt nõrk ja kõlbmatu töö tegemiseks. Kõige tipuks oli ta kulutanud kogu oma raha arstidele, kes ei suutnud teda aidata (nagu paljud tänapäeval). Seega pidi ta olema kunagi jõukas naine, kellest oli saanud vaene abivajaja. Kas teil on nüüd veidi selgem ettekujutus sellest naisest? Kui palju on tänapäeval sarnase looga inimesi? Võibolla mitte palju, aga küsimus on, kui paljud neist on TEDA PUUDUTANUD ja tulnud välja oma kohutavast ja lagunenud eluolukorrast. Mis oli erinevus J’shua ümber tungleva ja peale pressiva rahvahulga ja selle vahel, kes tegelikult TEDA PUUDUTAS?

VIHA JA MÄSSUMEELSUSEGA SEGATUD MEELEHEIDE OMA KOHUTAVA OLUKORRA VASTU. TEISTE SÕNADEGA OLI TAL KÕRINI VILETSUSEST JA TA OLI VALMIS KASVÕI SUREMA SELLE MEELEHEITLIKU KATSE JUURES VABAKS SAADA!

Ei olnud midagi tähtsamat, kui leida tee välja, leida VABADUS. Naisel ei olnud mitte midagi kaotada, ei midagi väärtuslikku. Ta oli lõpule jõudnud kõigi oma taktikate, strateegiate, plaanide ja vaheditega.

Ta oli jõudnud ISEENDA LÕPPU! ENESEALALHOID OLI SURNUD!

Ja suur rahvahulk käis temaga kaasas ning tungles ta ümber. 25 Ja üks naine, kes oli olnud kaksteist aastat veritõves ning palju saanud kannatada arstide käes ja ära kulutanud kõik, mis tal oli, ega olnud saanud mingit abi, vaid pigem oli ta tõbi läinud halvemaks, olles kuulnud lugusid J’shuast, läks rahvahulga seas ta selja taha ja puudutas tema kuube, sest ta ütles: „Kui ma saaksin tema kuubegi puudutada, siis ma paraneksin!” Ja kohe kuivas ta vereläte ja ta tundis oma ihus, et ta oli paranenud sellest hädast. Markuse 5:24-29

Illustreerimaks seda printsiipi, mis PUUDUTAB J’SHUAT teisiti, kui “Tema ümber tunglev rahvahulk” (Luuka 8:45,46) jagan ma tükikese oma enda pääste tunnistusest minu raamatust JAH. Kuigi minu lugu sarnaneb rohkem Miriam Magdalast (Maarja Magdaleena) looga, siis see, mis mind puudutas, on väga sarnane sellega, mis puudutas veritõbist naist. Kuigi erinevad lood, aga ahastav meeleheide on neis sama.

Dominiquae Biermani raamatu JAH 13 ja 14 peatükist

touch-3Kui ma vaatasin oma hooletusse jäetud ja laostatud kauplust, siis mõistsin, et nägin omaenese elu ja hinge peegelpilti. Ahervare! Ja seda vaid nelja kuuga! Ma olin ärkamas uskumatust õudusunenäost. Kas see kõik oli tõeline?

Adi võeti mult taas ära. Mind oli reedetud. Mingis meeletuse kuumuses olin ma maha müünud oma teise kaupluse. Minu reputatsioon oli hävinenud. Tundus nagu oleks minu hing mult ära varastatud. Ma olin füüsiliselt täiesti kurnatud.

Viimase tahtejõuga, mis mul oli alles, haarasin ma pliiatsid ning kritseldasin paberile need kummalised sõnad:

“Valgus, kuhu sa oled kadunud? Tule mu juurde!”

Kui ma neid sõnu vihas kirjutasin, siis üks minu vaim-juhtidest üritas siduda mu sõrmi ja käsi, võideldes meeleheitlikult minu otsustavuse vastu.

Ja kõik see sai alguse Shirley MacLaine’i raamatu “Tantsides valguses” lugemisest.

Kuhu siis oli valgus kadunud ???

Ma ütlesin endale, et ühest meigikorrast ei piisa, Ma pean kõik need mädapunnid peitma. Milline häbi!

Viimase nelja ja poole kuu stressi tagajärjel olid mu nahal välja löönud kõige jubedamad vistrikud. Mu nahk oli alati olnud mu visiitkaart number 1 ja nüüd oli vaja 3 või 4 kihti meiki, et näha välja enam-vähemgi viisakas.

Mõned päevad varem leidsin ma end “vaimselt” peolt, kuhu üks mu kallitest sõpradest mind kutsus. Ta oli ekspert kultusliku bioenergeetika praktiseerimise alal. Astar tõeliselt püüdis aidata mul üle saada mu elu viimaste kuude traagilistest episoodidest. See oli kui “pime, kes juhtis pimedat,” sest ta ise vajas samuti meeleheitlikult toetust, kuna tema “vaimsed jõud” hävitasid ta elu.

Ma olin transis ja tantsisin, keskendudes sellele, et tuua tagasi hing oma ihusse. Astar ütles mulle: “tee mõned maandamised”. selleks et hing saaks tagasi tulla.”

Ma olin meeleheitel, kuna tundsin end nagu tühi keha ilma hingeta. See oli kõige iiveldamaajavam asi, mida ma oma elus olen kogenud. Mu hing oli sõna otses mõttes minema viidud! Keegi või miski oli selle minult varastanud.

Kui ma seal maas “maandust” tehes lamasin, tundsin ma äkitselt, et osa mu hingest oli vangistusest tagasi pöördunud. Üles vaadates nägin ma seal istumas kaastundlike tuvisilmadega meest. Ta erines kõikidest teistest ja vaatas otse minu peale.

“Ma nägin su kannatusi,” ütles ta “ja ma palusin su eest Jumalat.”

Kas ta oli ingel? Kas see mees oli tõeline? Paistis, et ta ei tundnud siin kedagi ja ka ei tundunud ta sobivat siia paika. Oli ta siis ingel või inimene – igatahes kuulis keegi tema palveid!

Mu reisijuhist sõber, kes mulle selle töö andis, võttis juhtimise enda peale. Ta heitis mulle pilgu, kui ühinesin katoliiklastega nende ülistuses, ja ta silmad läksid imestusest pärani. Juut osalemas katoliku missal? Aga ta ei mõistnud mind hukka ega peatanud mind.

Hakkas kõlama muusika ja rõõmus laul. “Me ülistame sind Jeesus, Päästja…” Ma laulsin nendega kaasa. See oli lahe ja pealegi pani see mind üle pika aja hästi tundma.

“Ei! Ei! Ei!” Ma seisin vägisi vastu sellele jõule, mis püüdis mind vahetult peale teenistuse lõppu risti ees põlvili suruda.

“Las ma aitan sind, kullake.” Üks armas naine grupist aitas mind põlvedele laskuda. Ma ei suutnud enam vastu panna sellele jõule!

Ma ei soovinud enam rohkem mingeid vaime. Ma tahtsin olla vaba! Kuid seekordne oli erinev. See oli võimas, aga samas õrn, otsusekindel, aga ka veenev, jõuline. Ma alistusin ümbritsetuna tugevast ent samas hellast Elohimi Vaimu embusest. (Tsitaadi lõpp)

Ma mõistan seda veritõbist naist. Ta ei tahtnud enam elada selle haigusega ja soovis teha ÜKSKÕIK MIDA, et saavutada läbimurret! Mina soovisin teha ÜKSKÕIK MIDA, et leida VALGUST ja Ta leidis mind. See meeleheide on selline meeleheide, mis on segatud täieliku mässuga pimeduse jõudude vastu, needuse vastu, saatana enda vastu. See kannab endas USKU, üht meeleheitliku usu vormi, mis PUUDUTAB JAH-d (Elohimi) ja paneb Ta liikuma! See võib panna Teda tegutsema ühe inimese või ka kogu rahva eest.

Sellise meeleheite märkideks on enese alalhoidmise puudumine, täielik loobumine hirmust uue ees ja riskide võtmine. Valmisolek surra vabadusse murdmise katsel! Valmisolek teha MIDA IGANES, et võita Elohimi tähelepanu!

Burnt OfferingPõletusohver, nagu see oli Kuningas Saalomonil (1000 põletusohvrit altaril) puudutab ja liigutab samuti Elohimi. Ta vajas meeleheitlikult JHVH tähelepanu. Ta oli nii noor ja juba kuningas. Saalomon ei saanud seda teha üksi. Ta oli valmis tegema mida iganes ja ei hoidnud end tagasi selleks, et saada PUUDUTADA JAH-d!

Tema ekstravagantne, heldekäeline ohver vabastas kogu soosingu, mida ta kuningana vajas! Ja selle ohvriga sai ta AUKARTUSTÄRATAVA SOOSINGU!

Nõnda läks kuningas Gibeoni, et seal ohverdada, sest see oli suur ohvripaik; tuhat põletusohvrit ohverdas Saalomon sealsel altaril. Gibeonis ilmutas JHVH ennast Saalomonile öösel unes; ja ELOHIM ütles: „Palu, mida ma sulle peaksin andma!” 1 Kuningate 3:4,5

See ohvriand määras KOGU Saalomoni tuleviku kuningana. See vabastas MÕLEMAD, nii tarkuse kui rikkused!

King of NinevehNii nagu veritõbisel naisel ei olnud ka minul midagi järel enese säilitamisest ja niisamuti Niineve kuningal, kes uskus, et Niinive hävitatakse 40 päeva pärast ja ka kuninganna Ester ei mõelnud enam enese alalhoidmisele. Kõik nad olid valmis tegema ÜKSKÕIK MIDA, et PUUDUTADA JHVH-d ja nad said vastuse oma palvetele. Nad ei hoolinud sellest, “mida inimesed võivad öelda”, nad ei muretsenud selle pärast “mida homne päev võib tuua”, vaid nad lihtsalt jõudsid järeldusele, et KUI JAH ole kaasas, siis nende elu ei ole väärt elamist!

Kui keegi oma elus jõuab sellesse kohta, kas siis omaenese, oma linna või rahva elus, siis PUUDUTAVAD NAD JHVH TSEVAOT-i ja VOORUS tuleb esile. Seda VOORUST nimetatakse ÄRKAMISEKS!

Eelnevates shabatikirjades selgitasin, miks ekstravagantsed, hullumeelsed ohvriannid puudutavad Abba südant ja eriti, kui need antakse Iisraeli heaks. Kes iganes, mis iganes rahvast leiab end seismas müüripraos oma rahva eest, peab jõudma kohta, mis ühendab neid ABRAHAMI VÕTME printsiibiga, mis omakorda vabastab kas õnnistuse või needuse rahvastele vastavalt sellele, kuidas need rahvad on käitunud Iisraeli suhtes. Kes siis iganes loobub enese alalhoidmisest, olgu see KUNINGAS, PREESTER või EESTKOSTJA, ja on valmis tegema mida iganes, et ümber pöörata oma rahvas needuse teelt õnnistuse teele, suudab seda teha, kui seob end kõiges Iisraeli puudutavas Abrahami Võtme printsiibiga.

“Ma õnnistan neid, kes sind õnnistavad” 1Moosese12:3

Nad ei lepi eitava vastusega, isegi kui kõik inimesed oleksid nende vastu. Kõik need tugevad, lihaselised galilealased püüdsid peatada seda veritõbist naist, kuid ta pressis läbi. Need kohutavad vaim-juhid, mis valitsesid mu elu, püüdsid mind terrori ja hirmu taktikaga takistada, kuid ma pressisin läbi. Kas sina pressid läbi ja PUUDUTAD TEDA? Palvetagem, et sa suudad seda teha. Samuti, et Iisrael suudab läbi pressida ning igatseb olla ainult El Shaddai juhtimise, aga mitte terrorit kartva valitsuse ja ÜRO juhtimise all! Palveta, et Iisrael pressiks läbi, et PUUDUTADA TEDA, mis toob võidu ja ÄRKAMISE!

Bishop Dominiquae & Rabbi BaruchSinu sõbrad ja juhendajad Israelis
Piiskop Dominiquae ja rabi Baruch Bierman

“Siioni pärst ma ei vaiki” Jesaja 62:1

print-btn

KUTSE PARTNERLUSEKS

Bishop Dominiquae BiermanMe kutsume sind meid toetama suures Ärka USA ja kogu maailm projekti levitamises. Finantside osas me “käime vee peal”, et püsida TV eetris. Miljonid inimesed on saanud puudutatud! Me tahame jätkata ja hakata tegema ka hispaaniakeelseid saateid. Sinu palved ja helde annetus on väga olulised! Sa külvad PARIMASSE pinnasesse ja ÜHESKOOS saame me jagada RÕÕMU sellest lõikusest!

Me vajame 12.500 USD, et maksta TV produktsioonide eest, mis me tegime Iisraelis, mida omakorda juba näidatakse televisioonis.

Palun küsi Abba käest, mida Tema tahab, et sina teeksid, et aidata kogu maailmal kuulda tõde Iisraelist, Messia juudi identiteedist ja tõelisest Iisraelis tehtud rõõmusõnumist (evangeeliumist). Ma tean, et Ta õnnistab sinu sõnakuulelikkust väeliselt!

Ja kui sa tõesti kuulad JHVH, oma Elohimi häält ja pead hoolsasti kõiki tem käske, milled ma tänasulle annan, siis tõstab JHVH sind, su Elohim, kõrgemaks kõigist rahvaist maa peal. Ja kõik need õnnistused saavad sulle osaks, ja tabavad sind, kui sa võtad kuulda JHVH, oma Elohimi häält. 5 Moosese 28:1,2

JUUBELI Paasapüha 2016

TV saadete ülekanded
Kutsume teid vaatama piiskop Dominiquae saateid järgnevatel kanalitel (põhiliselt USA telekanalid): TLN, KTLN, MCTV, WAXC TV, GEB America, The Word Network.

Saatekavaga tutvumiseks klikka siin http://kad-esh.org/broadcasting-schedule.

Nüüd on Kad-Esh MAP e-poes saadaval eesti keelne raamat MAP REVOLUTSIOON.

Selle nägemiseks palun mine navigeerimisribale eest keelse lehekülje üleval. Vali SHOP ja klikka. Edasi tulevad ekraanile Dominiquae Birmani raamatud, milledest esimesena on MAP Revolutsioon. Seda raamatut saab tasuta alla laadida ja lugeda.

Sukkot Tour

NÜÜD SPREAKER-is (Kad-Esh MAP raadio internetis http://www.spreaker.com/show/kad-esh-map-ministriess-tracks)

SpreakerMe kutsume teid ühinema meiega Spreaker-iga kus iga päev piiskop Dominiquae edastab audio vahendusel õpetust Iisraeli, juudi usu juurte ja prohvetliku sõna kohta, mida Püha Vaim talle annab.

NÜÜD MÜÜGIL MEIE E-POES

Armumantel lipud ja bannerid
“Rahvaste Ühendus Iisraeli eest” lipud, bannerid ja T-särgid
NISSI ime võideõli 30 ml ja 100 ml

www.kad-esh.org klikka SHOP (POOD) peale

IGPM PALVEBLOGI

IGPMhttp://israelgpm.wordpress.com/ Sul on võimalus registreeruda IGPM’le ning saada jooksvat infot Iisraelis toimuvast.

ÜHINE LÕPUAJA ARMEEGA KAD-ESH MAP TEENISTUSE KAUDU, ÕPI GRM-is

GRM Bible School Me usume, et Iisraeli ja usu juudi juuri puudutav teadmatus, peab saama eemaldatud valguse kiirusel! Sellepärast on Jhvh andnud meile GRM-i – Globaalse Ärkamise MAP Video Piiblikooli “Iisraelist sinu koju”. Sa saad ise õppida, saad seda edasi külvata ja alustada selle Iisraeli piiblikooliga oma enda linnas ja teenistuses! www.grmbibleschool.com

Vaata ka kõiki piiskop Dominiquae raamatuid ja muid materjale. Selleks mine aknale SHOP (POOD) www.kad-esh.org.